Son Yazılar

Yardım

Mobilyalarımız hakkındaki her türlü bilgi ve isteğinizi iletişim sayfasında bulunan form aracılığı ile bizlere iletebilir, +90 364 666 00 20 Nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

OTURUM AÇMA BİLGİLERİNİZİ UNUTTUNUZ MU?

Ahşap Masa ve Ahşap Mobilya Bakımı

Günlük kullanımlarda dikkat edilmesi gerekenler.

 

1-) Su teması

Ahşap masa ile bilmemiz gereken en öncelikli kural uzun süreli su ile temastan kaçınmalı. Her ne kadar geçirimsiz solüsyon uygulaması yapsak bu koruma kısa süreli su dökülmelerinde koruyuculuk sağlıyor. Uzun süreli (2-4 dk.) sıvı temaslarında ağaç gözeneklerinden masanıza işleyebilir.
En sık karşılaşılan hata su bardağı, yemek tabaklarının masanın üzerinde bırakılması. Bu durumlarda yemek esnasında masanızı şeffaf veya kumaş örtü ile kullanabilir yada dekoratif ahşap bardak ve tabak altlıkları kullanabilirsiniz.

2-) Sıcaklık teması

Birçok üründe olduğu gibi ağaç masalarında direkt sıcaklık teması ile maruz bırakmamak gerekiyor. Sıcak tava benzeri malzemeler masanızın üzerinde iz yapabilir, mümkün olduğunca altlık kullanmaya özen gösterin.
Sıcaklık ile ilgili bir diğer önemli konu ahşap masa petek benzeri ısı kaynakları yakınında da bulundurulmaması gerekiyor.  Ağaç canlı bir malzeme olduğundan sıcaklık farklarında masanızda büzülmeler meydana gelebilir.

3-) Sert cisim ve darbelere dikkat

Ahşap masa dayanıklı bir malzeme olmasında rağmen sert darbelere karşı üzerinde çizik ve eziklikler oluşabilir. Doğal doku içerisinde kaybolacak olmasına rağmen bu darbelerden mümkün olduğunca kaçınalım.

Ahşap Masa Temizliği

Ahşap masa temizliğini kimyasal olmayan az sabunlu hafif nemli bez veya özel ahşap bakım solüsyonları ile yapmalıyız. Özellikle sıvı dökülmeleri leke yapmasına karşın 10-20 sn. içerinde temizlenmeli.

Periyodik Bakım

Doğal yağ ve wax uygulamalı ahşap masa bakımı normal şartlarda her altı ayda bir yapılmalı. Ancak bizim müşterilerimize tavsiye ettiğimiz pratik bir yöntem masanızın üzerine az miktarda su dökün normal şartlarda suyun yüzeyde iz yapmaması, boncuk şeklinde masa yüzeyinde kalması gerekiyor.  10-20 sn. içerisinde kuru bezle sildiğinizde masada ıslaklık mevcutsa masanızın bakım vakti gelmiştir. Ayrıca masanızın rengi size soluk gelmeye başladıysa wax veya doğal yağ uygulaması yapabilirsiniz.

Yukarı